ساعات کار
شنبه تا چهارشنبه 9 الی 17 - پنجشنبه ها 9 الی 14
۰۳۱-۹۱۰۰۴۱۰۱
دفتر فروش
ENGLISH
TOOS ARVAN IRON
۳۴۱۰۱ - ۰۳۱
Menu
آرامش به بازار آهن بازگشت

آرامش به بازار آهن بازگشت

براساس گزارش واحد خبر آهن آتا، علی­رغم مشکلات بسیاری که در تولید آهن به وجود آمده بود، با پیشی گرفتن میزان عرضه بر تقاضای آهن و همچنین کاهش قیمت­ها، آرامش به بازار آهن بازگشت.

رضا نادری، نائب رئیس اتحادیه فروشندگان آهن اهواز، پیرامون آخرین وضعیت بازار میلگرد در اهواز اظهار کرد: زمانی که قیمت میلگرد در بازار افزایش می یابد، نباید به دنبال مقصر گشت زیرا در این شرایط مقصر شخص خاصی نیست بلکه این موضوع به ناکافی بودن میزان تولید بر می گردد.

نایب رئیس اتحادیه فروشندگان آهن اهواز با اشاره به کاهش قیمت آهن در بازار، عنوان کرد: زمانی که میزان تقاضا در بازار کمتر از عرضه باشد، قیمت خود به خود کاهش می یابد و نیازی به دخالت دولتی ها در بازار نیست؛ مگر کاهش قیمت حال حاضر میلگرد را دولتی ها محقق کردند؟ اگر چه در تولید آهن مشکلاتی به وجود آمده بود اما در حال حاضر میزان عرضه بر تقاضای آهن پیشی گرفته و قیمت آن کاهش یافته است.

نادری افزود: افزایش یا کاهش میزان عرضه و تقاضا، ذات بازار است و بازار هیچ وقت دروغ نمی گوید. زمانی که قیمت میلگرد افزایشی می شود به این معنا است که در بازار تقاضا وجود دارد و بالعکس.

وی با تصریح ادامه­دار بودن کاهش قیمت آهن اظهار داشت: مدتی است که قیمت میلگرد در بازار ریزشی شده است و از کانال 20 هزار تومان به هر کیلوگرم 15 هزار و 800 تومان کاهش یافته است.

نادری با بیان این که بازار آهن در ساحل آرامش قرار گرفته است، گفت: معمولا زمانی که قیمت آهن کاهش می یابد، عده ای که خریدار هستند از خرید خود دست نگه می دارند، بنابراین پیش بینی می شود از مهرماه قیمت آهن دوباره افزایش یابد.

لازم به ذکر است، تالار محصولات صنعتی و معدنی بورس کالای ایران، روز چهارشنبه ۲۴ شهریور ماه، میزبان عرضه ۲۱۴ هزار و ۳۰۸ تن میلگرد و ۱۶ هزار و ۲۷۶ تن تیرآهن بوده است.

یک دیدگاه بگذارید