ساعات کار
شنبه تا چهارشنبه 9 الی 17 - پنجشنبه ها 9 الی 14
۰۳۱-۹۱۰۰۴۱۰۱
دفتر فروش
ENGLISH
TOOS ARVAN IRON
۳۴۱۰۱ - ۰۳۱
Menu

اصلاح ساختاری نه برخورد دستوری، رویکرد وزارت صمت در تنظیم بازار

براساس گزارش واحد خبر آهن آتا، در جلسه امروز صبح (بیست و یکم شهریور) سید رضا فاطمی امین، وزیر صمت در دیدار با جمعی از نمایندگان مجلس با محوریت تنظیم بازار سیمان، فولاد و کالاهای اساسی تصریح کرد: اصلاح ساختاری نه برخورد دستوری، رویکرد وزارت­ صمت در تنظیم بازار فولاد، سیمان و سایر کالاهای اساسی خواهد بود.

وی با دفاع از برنامه های خود اظهار داشت: درحالی که بسیاری معتقد بودند وقتی نرخ کالایی در ایران بالا می‌رود، دیگر پایین نخواهد آمد اما این اتفاق خوشایند رخ داد. وزیر صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: طبق قولی که در زمان رأی اعتماد به نمایندگان ملت داده شد، خوشبختانه قیمت سیمان به نرخ پیش از قطعی برق بازگشت و قیمت آن در بورس به کیسه‌ای ۲۵ هزار تومان رسید. در ادامه فاطمی به برنامه­ های وزارت تحت نظرش پیرامون بازار فولاد اشاره کرد و اظهار داشت: برای قطع دست رانت­ خواران از صفر تا صد، رصد کامل اطلاعاتی خواهیم داشت. وی علاوه بر دفاع از اصلاح ساختاری و نه به برخورد دستوری عنوان کرد: در حوزه فولاد، سه راهکار تعریف شده که طی سه ماه عملیاتی خواهد شد.

مرحله اول در مهرماه، رصد کامل اطلاعاتی از زنجیره فولاد را دنبال می‌کنیم تا تمام تولیدات مقاطع فولادی، شمش و محصولات در سامانه جامع تجارت عرضه شود و رانت‌ها و چند قیمتی بودن فولاد از این طریق از بین برود. در مرحله دوم ساختار بازار را اصلاح خواهیم کرد و تأثیر ابلاغ قوانین و مقررات جدید را در آبان ماه خواهیم دید و امضاهای طلایی تا این زمان از بین خواهد رفت. و مرحله سوم در آذرماه نیز در ساختار صنعت فولاد اصلاح ساختاری خواهیم داشت که به سمت کاهش قیمت تمام شده حرکت کنیم و رقابت سازنده‌ای برای کاهش هزینه‌ها در بازار فولاد را شاهد باشیم و بازار فولاد تحت تأثیر نوسانات ارزی نباشد.

یک دیدگاه بگذارید