ساعات کار
شنبه تا چهارشنبه 9 الی 17 - پنجشنبه ها 9 الی 14
۰۳۱-۹۱۰۰۴۱۰۱
دفتر فروش
ENGLISH
TOOS ARVAN IRON
۳۴۱۰۱ - ۰۳۱
Menu
براساس گزارش واحد خبر آهن آتا، انجمن تولیدکنندگان فولاد اعلام کرد: در پنج ماه نخست سال 1400 افزایش صادرات محصولات فولادی و شمش به ترتیب 88 و 39 درصد بوده است. انجمن تولیدکنندگان فولاد همچنین اعلام کرد: از ابتدای فروردین تا پایان مرداد، 3 میلیون و 79 هزار تن انواع شمش فولادی (اسلب، بلوم و بیلت) صادر شد. این رقم در مدت مشابه سال گذشته، 2 میلیون و 213 هزار تن بود. علاوه بر این، طی 5 ماهه امسال، یک میلیون و 399 هزار تن انواع محصولات فولادی (تیرآهن، میلگرد، ناودانی، انواع ورق، نبشی و غیره) به خارج صادر شد. این آمار در 5 ماهه سال 99 حدود 744 هزار تن بود. در نقطه مقابل، یعنی بخش واردات، میزان واردات محصولات فولادی و شمش طی 5 ماهه 1400 به ترتیب 338 هزار و 2 هزار تن بود که در مقایسه با میزان واردات مدت مشابه سال گذشته (336 هزار و 3 هزار تن)، به ترتیب یک درصد افزایش و 33 درصد کاهش یافت. موضوع دیگری که امروز مورخ (22/6/1400) مطرح شد این بود که انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران طی نامه ای به وزارت صنعت، معدن و تجارت درخواست داده، به منظور کنترل قیمت و بازار محصولات فولادی که براساس مکانیزم عرضه و تقاضا در بورس کالای ایران و جهت جلوگیری از ایجاد تقاضای کاذب و برقراری تناسب بین عرضه و تقاضا، بخشی از نیاز تولیدکنندگان ورق سرد از عرضه های عمومی خارج گردیده و به صورت عرضه اختصاصی تأمین گردد تا این میزان از تقاضا که حجم بالایی هم دارد، منجر به افزایش بی مورد قیمت در معاملات عمومی ورق گرم در بورس کالا نگردد. شایان ذکر است عرضه اختصاصی ورق گرم برای تولید کنندگان ورق سرد، به طور سیستماتیک موجب افزایش عرضه ورق سرد و کاهش قیمت آن در بازار نیز خواهد شد.

افزایش صادرات محصولات فولادی و شمش

براساس گزارش واحد خبر آهن آتا، انجمن تولیدکنندگان فولاد اعلام کرد: در پنج ماه نخست سال 1400 افزایش صادرات محصولات فولادی و شمش به ترتیب 88 و 39 درصد بوده است. انجمن تولیدکنندگان فولاد همچنین اعلام کرد: از ابتدای فروردین تا پایان مرداد، 3 میلیون و 79 هزار تن انواع شمش فولادی (اسلب، بلوم و بیلت) صادر شد. این رقم در مدت مشابه سال گذشته، 2 میلیون و 213 هزار تن بود.

علاوه بر این، طی 5 ماهه امسال، یک میلیون و 399 هزار تن انواع محصولات فولادی (تیرآهن، میلگرد، ناودانی، انواع ورق، نبشی و غیره) به خارج صادر شد. این آمار در 5 ماهه سال 99 حدود 744 هزار تن بود.

در نقطه مقابل، یعنی بخش واردات، میزان واردات محصولات فولادی و شمش طی 5 ماهه 1400 به ترتیب 338 هزار و 2 هزار تن بود که در مقایسه با میزان واردات مدت مشابه سال گذشته (336 هزار و 3 هزار تن)، به ترتیب یک درصد افزایش و 33 درصد کاهش یافت.

موضوع دیگری که امروز مورخ (22/6/1400) مطرح شد این بود که انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران طی نامه ای به وزارت صنعت، معدن و تجارت درخواست داده، به منظور کنترل قیمت و بازار محصولات فولادی که براساس مکانیزم عرضه و تقاضا در بورس کالای ایران و جهت جلوگیری از ایجاد تقاضای کاذب و برقراری تناسب بین عرضه و تقاضا، بخشی از نیاز تولیدکنندگان ورق سرد از عرضه های عمومی خارج گردیده و به صورت عرضه اختصاصی تأمین گردد تا این میزان از تقاضا که حجم بالایی هم دارد، منجر به افزایش بی مورد قیمت در معاملات عمومی ورق گرم در بورس کالا نگردد. شایان ذکر است عرضه اختصاصی ورق گرم برای تولید کنندگان ورق سرد، به طور سیستماتیک موجب افزایش عرضه ورق سرد و کاهش قیمت آن در بازار نیز خواهد شد.

یک دیدگاه بگذارید