ساعات کار
شنبه تا چهارشنبه 9 الی 17 - پنجشنبه ها 9 الی 14
۰۳۱-۹۱۰۰۴۱۰۱
دفتر فروش
ENGLISH
TOOS ARVAN IRON
۳۴۱۰۱ - ۰۳۱
Menu
بهای عرضه هفتگی شمش فولاد همچنان در مسیر کاهش نرخ

بهای عرضه هفتگی شمش فولاد همچنان در مسیر کاهش نرخ

براساس گزارش واحد خبر آهن آتا، دیروز رینگ صنعتی بازار فیزیکی بورس کالا میزبان عرضه حدود    190 هزار تن شمش فولاد با قیمت پایه‌‌‌ای در بازه 12 هزار و 430 تومان تا 13 هزار و 170 تومان به ازای هر کیلوگرم بود. این کف نرخ تعیین‌ شده برای عرضه شمش فولاد در رینگ روز گذشته 230 تومان به ازای هر کیلوگرم کمتر از کف بهای پایه در هفته قبل بود. همین امر نشان می دهد بهای عرضه هفتگی شمش فولاد همچنان در مسیر کاهش نرخ قدم بر می دارد.

فعالان بازار بر این باورند، رکود در بازار صادراتی شمش فولاد تولیدی در کشور در عین تصمیم وزارت صمت مبنی بر کنترل قیمت فولاد از مهم‌ترین دلایل عقب‌‌‌نشینی مستمر قیمتی این محصول در این بازار ظرف هفته‌‌‌های اخیر بوده است.

به گفته این فعالان، از دلایل اصلی کاهش میزان تقاضا برای خرید شمش فولاد تولید ایران می توان به محدودیت تولید نوردی فولاد در چین اشاره کرد. علاوه بر این در بازار های مختلف دنیا بهای شمش فولاد با افت مواجه بوده است که همین دلیل باعث رکود نسبی در بازار های صادراتی شمش فولاد شده است. رکود در بازارهای صادراتی نیز، زمینه افت نرخ عرضه شمش فولاد در بازار داخل را فراهم کرده است.

روز گذشته شمش فولاد در بازار فیزیکی بورس کالا با میانگین نرخ 12 هزار و 600 تومان به ازای هر کیلوگرم فروش رفت که با احتساب مالیات ارزش افزوده و کارمزد ارکان بورس، قیمت‌ تمام شده این شمش برای خریدار برابر 13 هزار و 770 تومان خواهد بود. با توجه به هزینه حمل و تبدیل حداقل قیمت میلگرد تولیدی با این شمش نیز برابر 14 هزار و 700 تومان به ازای هر کیلوگرم خواهد بود. این در حالی است که در شرایط کنونی میلگرد در بازار آزاد در همین نرخ به فروش می‌ رود، با این وجود حتی با این قیمت ‌ها نیز خبری از خریدار نیست.

یک دیدگاه بگذارید