ساعات کار
شنبه تا چهارشنبه 9 الی 17 - پنجشنبه ها 9 الی 14
۰۳۱-۹۱۰۰۴۱۰۱
دفتر فروش
ENGLISH
TOOS ARVAN IRON
۳۴۱۰۱ - ۰۳۱
Menu
توان فولاد مبارکه در تأمین نیاز صنایع کشور

توان فولاد مبارکه در تأمین نیاز صنایع کشور

بر اساس گزارش واحد خبر آهن آتا، مدیر فروش داخلی شرکت فولاد مبارکه با بیان این­که توان فولاد مبارکه در تأمین نیاز صنایع کشور بسیار بالاست اظهار داشت: شرکت فولاد مبارکه همه تلاش خود را انجام داده تا صنایع داخلی کمترین آسیب ممکن را ببینند.

محمد تاجمیر ریاحی ضمن دفاع از عملکرد فولاد مبارکه اظهار کرد: شرکت فولاد مبارکه از ابتدای تأسیس، یک شرکت تولیدمحور بوده و مشتریان خود را همواره در اولویت قرار داده است، به همین دلیل از ابتدا، برنامه‌ریزی‌های تولیدی آن بر اساس نیاز صنایع مختلف صورت گرفته و طراحی و تولید محصولات نیز در همین چارچوب انجام شده است.

وی افزود: این شرکت موفق شده تا با افزایش میزان تولیدات خود از 2.4 میلیون تن در زمان راه‌اندازی تا 7.7 میلیون تن در سال گذشته، نیاز مصرف‌کنندگان داخلی را تأمین کند و مازاد نیاز آن‌ها را به بازار صادراتی اختصاص دهد تا علاوه بر تأمین نیازهای ارزی خود، به رفع نیازهای ارزی کشور در شرایط تحریمی هم کمک کند. همچنین این شرکت موفق به طراحی و تولید سبد کاملی از محصولات فولادی شده که این محصولات را بر اساس نیاز مشتریان در اختیار آن‌ها قرار می‌دهد، به‌طوری‌که 6.4 میلیون تن از کالاهای فولادی تولیدشده توسط این شرکت در بازار داخلی عرضه شده است.

تاجمیر ریاحی با بیان این­که محصولات فولاد مبارکه به‌طورکلی در 14 خانواده بزرگ طراحی و تولید شده است، خاطرنشان کرد: این 14 خانواده شامل اسلب فولادی، کلاف گرم، ورق گرم، کلاف آجدار، ورق‌ های اسیدشویی‌ شده، کلاف سرد (مورد کاربرد در صنعت خودروسازی)، کلاف سخت، کلاف گالوانیزه (صنایع لوازم‌ خانگی و خودروسازی)، ورق‌ های پایه قلع‌ اندود (مصرف عمده در صنایع بسته‌بندی) و ورق‌ های رنگی است. همان‌طور که گفته شد، بخشی از این محصولات تولیدی به شکل اسلب است که نیاز صنایع نوردی کشور را تأمین می‌کند. ناگفته نماند که شرکت فولاد مبارکه در شرایط تحریمی موفق شد با طراحی و تولید اسلب‌های موردنیاز در صنعت نفت و گاز، گام بزرگی در خودکفایی کشور در این صنایع بردارد.

یک دیدگاه بگذارید