ساعات کار
شنبه تا چهارشنبه 9 الی 17 - پنجشنبه ها 9 الی 14
۰۳۱-۹۱۰۰۴۱۰۱
دفتر فروش
ENGLISH
TOOS ARVAN IRON
۳۴۱۰۱ - ۰۳۱
Menu

تولید ذوب آهن اصفهان در سایه رشد 10 درصدی

بنابر گزارش واحد خبر آهن آتا، در پنج سال گذشته علی­رغم محدودیت­هایی که در مصرف برق و آب وجود داشته، تولید ذوب آهن اصفهان در سایه رشد 10 درصدی در پنج ماه اول سال، نسبت به مدت مشابه در سال قبل قرار گرفت. مهرداد تولائیان معاون بهره‌برداری ذوب‌آهن اصفهان اظهار داشت: با وجود مشکلات زیر­ساختی و کمبود برق، ذوب‌آهن اصفهان به دلیل نوع فرایند تولید فولادی که دارد و داشتن نیروگاه اختصاصی و تولید برق مورد نیاز خود به اندازه دیگر صنایع فولادی از کمبود برق آسیب ندیده ایم اما در تأمین آب ذوب آهن اصفهان سال سختی را پشت سر گذاشتیم و ناچار شدیم به خاطر کمبود آب نیروگاه برقمان را متوقف کنیم. با این حال در مجموع نسبت به فولادی‌هایی که از روش قوس الکتریکی استفاده می‌کنند مشکلات کمتری داشتیم.

از آن جا که استان اصفهان در سال­های اخیر با مشکلات عدیده­ای در بحث کم­آبی مواجه بوده است. با این حال تولائیان اظهار داشت، مشکلات ذوب آهن اصفهان نسبت به سایر شرکت ­های فولادی کمتر بوده است. این در حالی است که عل­رغم رشد تولید ذوب آهن اصفهان و مشکلات کمتر آن نسبت به سایر شرکت­های فولادی قیمت تیر اهن در روزهای گذشته با روند نزولی مواجه شده است. برای مثال در روز گذشته قیمت میلگرد شاهد کاهش 100 الی 700 تومانی بوده است.

در ادامه، تولائیان در خصوص سخنان وزیر صمت درباره احتمال افزایش قیمت زغال سنگ در بازدید سرزده روز جمعه رئیس جمهور از معادن زغال سنگ طبس نیز گفت: قطعا با این موضوع مخالف هستیم چرا که معتقدیم قیمت زغال سنگ 26.5 درصد شمش فولاد و رقم بسیار معقولی است و موجب بهبود وضعیت معادن زغال سنگ و نجات آنها از ورشکستگی و تامین کافی حقوق کارگران شده. از سوی دیگر کیفیت زغال معادن ما بسیار پایین است و ناچاریم 30درصد زغال مصرفی‌مان را وارد و آن را با زغال داخلی “بِلِند” کرده و کک مورد نیازمان را تولید می‌کنیم.

یک دیدگاه بگذارید