ساعات کار
شنبه تا چهارشنبه 9 الی 17 - پنجشنبه ها 9 الی 14
۰۳۱-۹۱۰۰۴۱۰۱
دفتر فروش
ENGLISH
TOOS ARVAN IRON
۳۴۱۰۱ - ۰۳۱
Menu
حال و روز بد صنعت فولاد

حال و روز بد صنعت فولاد

براساس گزارش واحد خبر آهن آتا، مدیرعامل فولاد جنوب ضمن تشریح حال و روز بد صنعت فولاد کشور، ابراز امیدواری کرد در زمان دولت سیزدهم از فولادی‌ها بیش از قبل حمایت شود.

احمد دنیانور اظهار داشت: تصمیمات غیرکارشناسی وزارتخانه که کاهش شدید قیمت محصولات فولادی را در بورس به دنبال داشته و البته ارزان هم به دست مصرف‌کننده نرسیده است، باعث شده نگران حال خود و همکارانمان باشیم.

وی افزود: یک مرتبه آمدند بازار را به هم ریختند و گفتند باید همه وارد بورس شوند بدون اینکه سازکار کارشناسی برای آن تعریف کرده باشند در نتیجه قیمتهای محصول نهایی سقوط کرد و تعداد زیادی از تولیدکنندگان زنجیره فولاد تعطیل شدند.

دنیانور ادامه داد: بیش از دو سال است که به صورت مقطعی قسمت‌هایی از زنجیره فولاد وارد بورس شده. مدتی آهن اسفنجی در بورس عرضه شد و باز متوقف شد، نوردی‌ها، میلگرد را به بورس آوردند و مدتی بعد شمش را مدت کوتاهی وارد بورس کردند و … هر ازچندی یکی از حلقه‌های زنجیره فولاد وارد بورس شد.

مدیرعامل فولاد جنوب دلیل این اتفاق را این­گونه تشریح کرد: بورس ما یک بورس منصفانه و استاندارد نیست. بورس یعنی عرضه و تقاضا، به همان میزان که تقاضا هست عرضه باید انجام بشود تا قیمت‌ها تعادل پیدا کند. اما وقتی در بورس گفتید تولیدکننده نباید بیشتر از این قیمت بفروشد و دیگری هم حق ندارد بیشتر بخرد  دیگر بورس نیست، سالنی است که مردم را در آن جمع کرده و در آنجا به زور بر آنها حکومت می‌کنیم.

وی تصریح کرد: وقتی بورس آزاد نداریم چگونه انتظار دارید همه وارد بورس شوند؟ من تولیدکننده می‌گویم می‌خواهم حقوق کارگر، بیمه، مالیات و مواد اولیه بدهم و حاضر نیستم به این شکل وارد بورس شوم. بورس باید یک بازار آزاد باشد برای رونق بخشیدن به تولید.

دنیانور با اشاره به اینکه بورس 130 هزار میلیارد تومان پول مردم را از بین برده، اظهار کرد: در همه جای دنیا بورس پلتفرمی مطابق با استاندارد علم اقتصاد است که عرضه و تقاضا تعیین‌کننده قیمت است، گفت: زور و فشار به عرضه کامل سنگ آهن، گندله، آهن اسفنجی، شمش، میلگرد، ورق و اسلب نرسید اما دستورات خلق‌الساعه به افزایش قیمتها انجامید در نتیجه بسیاری از کارخانه‌ها تعطیل شدند.

یک دیدگاه بگذارید