ساعات کار
شنبه تا چهارشنبه 9 الی 17 - پنجشنبه ها 9 الی 14
۰۳۱-۹۱۰۰۴۱۰۱
دفتر فروش
ENGLISH
TOOS ARVAN IRON
۳۴۱۰۱ - ۰۳۱
Menu
دور شدن شمش فولاد از روند نزولی خود

دور شدن شمش فولاد از روند نزولی خود

بر اساس گزارش واحد خبر آهن آتا، با ارزیابی فاکتورها و پیش‌بینی قیمت محصولات فولادی در ابتدای این هفته، شاهد دور شدن شمش فولاد از روند نزولی خود بودیم.

در اوایل هفته جاری قیمت شمش فولاد در بازارهای منطقه تقریباً روند بهتری نسبت به هفته های گذشته داشته و حتی در مواردی با افزایش قیمت نیز همراه بوده است. به عنوان مثال در بازار آسیا شمش فولاد از 698 دلار هفته گذشته به قیمت 713 دلار رسیده که نشان از رشدی 15 دلاری دارد. علاوه بر این در بازار ترکیه برای شمش فولاد شاهد ثبات قیمتی هستیم. نرخ این محصول در قیمت 623 دلار بر هر تن ثابت مانده است. اما در بازار سیاه ریزش 2 دلاری قیمت شمش فولاد ثبت شده است. یعنی از 715 دلار به 713 دلار بر هر تن رسیده است. در بازار داخلی چین نیز از ۷۱۵ دلار به ۷۱۷ دلار بر هر تن رسیده و ۲ دلار افزایش قیمت داشته است.

در خصوص میلگرد نیز باید گفت که این محصول، تقریباً به روند رو به ثبات خود را ادامه داده است. به این صورت که نرخ میلگرد در بازارهای حوزه وارداتی خلیج فارس، وارداتی جنوب شرق آسیا، بازار صادراتی ترکیه و بازار صادراتی روسیه به ترتیب در اعداد ۶۵۲ دلار، ۷۶۵ دلار، ۶۷۵ دلار و ۶۹۸ دلار بر هر تن ثابت باقی مانده اند.

اما در خصوص مفتول شرایط کمی متفاوت است. به این صورت که مفتول صادراتی ترکیه با ریزش ۵ دلاری قیمت از ۷۸۰ دلار به ۷۷۵ دلار بر هر تن رسیده است.

در مجموع می‌توان گفت، روند رو به ثبات به وجود آمده در بازار فولاد و محصولات نوردی همچون میلگرد و مفتول نشان می‌دهد قیمت‌ها به نقطه تعادلی رسیده­ اند.

در این میان ایران نیز به عنوان یکی از تولید کنندگان محصولات فولادی می‌تواند ضمن برنامه ریزی دقیق در جهت صادرات محصولات فولادی با ارزش افزوده بالا اقدام کنند.

یک دیدگاه بگذارید