ساعات کار
شنبه تا چهارشنبه 9 الی 17 - پنجشنبه ها 9 الی 14
۰۳۱-۹۱۰۰۴۱۰۱
دفتر فروش
ENGLISH
TOOS ARVAN IRON
۳۴۱۰۱ - ۰۳۱
Menu
سیگنال های کاهش قیمت بازار آهن

سیگنال های کاهش قیمت بازار آهن

براساس گزارش واحد خبر آهن آتا، با وجود افزایش نرخ ارز در روز گذشته از نیمه کانال 27 هزار تومان و رسیدن به مرز 27 هزار 500 تومان، همچنان اما سیگنال های کاهش قیمت بازار آهن ادامه دارد و روند کاهش قیمتی را سپری می کند.

این در حالی است که عده­ای، به گمانه­زنی ها پیرامون ادامه­دار بودن این کاهش قیمت­ها مشغول هستند و همچنان از این کاهش قیمت در بازار استفاده­های خود را می کنند. اما موضوعی که پرواضح است، طبق شاخص­های معتبر و واقعی، کاهش قیمت­ها سرابی بیش نیست، و تنها خریداران را به گمان افت بیشتر قیمت­ها از خرید کردن منصرف می کنند.حال آن­که در هفته­های آینده احتمالا با افزایش قیمت­­ها مواجه خواهیم بود.

فرض دیگر این است که مذاکرات وین مثمر­ثمر باشد و با دادن شوک ناگهانی به بازار، دلار تا مرز 20 هزار تومن برسد و به تبع آن بازار آهن نیز با کاهش قیمت­ها مواجه شود. البته این فرض، تقریباً محال به نظر می رسد، چرا که ذات بازار فولاد به اما و اگرهای داخلی و خارجی واکنش آن­چنانی نشان نمی دهد و غالباً با نوسان مواجه است.

اما دلیل اصلی کاهش قیمت در بازار آهن را می توان قطعی های مکرر برق و در ادامه آن، پیشی گرفتن قیمت آهن آلات از نرخ تورم دانست.

با نگاهی اجمالی به قیمت روز آهن در اوایل خاموشی­ها به این نکته می رسیم قیمت میلگرد در نرخ 15 هزار و 500 تومان قرار داشته است. حال آن­که میزان اصلاحات کنونی قیمت میلگرد را دوباره به همین حدود باز گردانده است.

در روز گذشته، قیمت ورق سیاه از 24 هزار تومان تا 26 هزار تومن بسته به نوع و ضخامت آن در نوسان بوده است.

قیمت نبشی و ناودانی نیز  در بعضی شرکت­ها کاهش ۱۰۰ الی ۸۰۰ تومانی و در اکثر شرکت­ها ثبات قیمتی داشته است.

یک دیدگاه بگذارید