ساعات کار
شنبه تا چهارشنبه 9 الی 17 - پنجشنبه ها 9 الی 14
۰۳۱-۹۱۰۰۴۱۰۱
دفتر فروش
ENGLISH
TOOS ARVAN IRON
۳۴۱۰۱ - ۰۳۱
Menu
عرضه 133 هزار تن محصول طویل فولادی در بورس کالا

عرضه 133 هزار تن محصول طویل فولادی در بورس کالا

براساس گزارش واحد خبر آهن آتا، امروز و تا ساعاتی دیگر عرضه 133 هزار تن محصول طویل فولادی در بورس کالا را شاهد خواهیم بود. از آن جا که این مقدار عرضه بیش از نیاز موثر بازار است، احتمال می رود تمایل خریداران به خرید محصولات در قیمت های کف باشد و تمایلی به خرید این محصولات با قیمت پایه بالاتر از کانال 133000 نشان ندهند.

همین موضوع باعث می شود تا شرکت هایی که موفق به فروش نمی شوند الزاماً دست به کاهش قیمت در هفته بعد بزنند.

در مجموع قرار است 112،938 تن انواع میلگرد آجدار شاخه با نرخ میانگین موزون 133،853 ریال (حدود 14،590 تومان + vat)؛ و در حدود کیلویی 675 تومان پایین تر از نرخ عرضه قبلی، در بورس کالا عرضه شود.

پیش بینی ها حاکی از این است که منحنی نرخ کف بازار و نرخ پایه عرضه های بورس کالا، با یکدیگر به نقطه مشترکی برسند که تلاقی این دو در تالار صنعتی بورس کالا، منجر به ثبت معاملاتی به مراتب پررنگ تر از حداقل دو هفته گذشته گردد.

نرخ پایه میلگرد با کاهش 4 درصدی نسبت به هفته قبل حدوداً روی 133500 قرار دارد و نرخ پایه تیر کاهشی 1 درصدی نسبت به هفته قبل دارد.

به نظر می رسد سیاست تداوم عرضه ها، حذف شرکت های واسطه ای و حذف امضاهای طلایی در حوزه فولاد، در دستور کار قرار دارد. پس با این اوصاف انجام رقابت غیر منطقی روی برخی سبدها به خصوص سبدهای تیر ذوبی چندان منطقی به نظر نمی آید.

لازم به ذکر است این عرضه ها در هفته بعد هم تکرار خواهد شد.

فعالان حوزه بازار معمولاً در این مواقع پیشنهاد می کنند بهترین گزینه، خرید محصولات در کف قیمتی و بدون رقابت و یا با رقابت حداقلی است.

 

یک دیدگاه بگذارید