ساعات کار
شنبه تا چهارشنبه 9 الی 17 - پنجشنبه ها 9 الی 14
۰۳۱-۹۱۰۰۴۱۰۱
دفتر فروش
ENGLISH
TOOS ARVAN IRON
۳۴۱۰۱ - ۰۳۱
Menu
علاج تورم عرضه تمامی محصولات فولادی در بورس کالا نیست

علاج تورم عرضه تمامی محصولات فولادی در بورس کالا نیست

علاج تورم عرضه تمامی محصولات فولادی در بورس کالا نیست

براساس گزارش آهن آتا، نایب رئیس هیئت مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران ضمن تأکید بر این نکته که ابتدا باید علت افزایش قیمت محصولات فولادی در کشور مشخص شود، اظهار داشت: علاج تورم عرضه تمامی محصولات فولادی در بورس کالا نیست و این موضوع نمی‌تواند مانع افزایش قیمت‌ها شود و باید با سیاست‌های پولی و اقتصاد کلان تورم را کاهش داد.

بهادر احرامیان گفت: قبل از اینکه عرضه محصولات فولادی در بورس کالا را مطرح کنیم، ابتدا باید هدف از این کار را مشخص کنیم. باید ابتدا به این بحث کلی فکر کرد که مشکلات روزمره در اقتصاد از مسئله گرانی نشأت گرفته است و یا گرانی. مجلس و دولت بین این دو مسئله تفکیک قائل نشده‌اند.

وی ادامه داد: راهکاری که ما برای افزایش قیمت‌ها در اثر گرانی و یا تورم می‌توانیم پیشنهاد دهیم با یکدیگر متفاوت هستند. گرانی زمانی اتفاق می‌افتد که تعداد انگشت‌شماری کالا به دلیل مشکلاتی در زنجیره تأمین خود، عدم تعادل بین عرضه و تقاضا و …، افزایش قیمت پیدا می‌کند و در همه جای دنیا و حتی پیشرفته‌ترین کشورها، دولت‌ها ورود پیدا می‌کنند و راهکارهای احتیاطی اتخاذ می‌کنند.

احرامیان درباره مشکلات موجود در بازار و زنجیره فولاد گفت: چیزی که در کشورمان شاهد آن هستیم، تورم است و گرانی به آن صورت نداریم و اگر هم گرانی وجود داشته باشد، به قدری تورم موجود در کشور شدیدتر و فراگیرتر است که گرانی به چشم نمی‌آید. ما در حال حاضر، دوای گرانی را برای مشکل تورم تجویز می‌کنیم و به همین دلیل، این مشکل سال‌ها پابرجا مانده است و در هر زمینه‌ای از جمله کشاورزی، صنعتی و تولیدی چنین مسئله‌ای را مشاهده می‌کنیم.

سخنان احرامیان در حالی بود که امروز روی تابلوی آنلاین معاملات صنعتی بورس کالا شاهد عرضه 63 هزار و 1 تنی سبد میلگرد با تقاضای 57 هزار و 449 تن در کنار عرضه 13 هزار و 142 تنی سبد تیرآهن با تقاضای 16 هزار و 941 تن بودیم.

یک دیدگاه بگذارید