ساعات کار
شنبه تا چهارشنبه 9 الی 17 - پنجشنبه ها 9 الی 14
۰۳۱-۹۱۰۰۴۱۰۱
دفتر فروش
ENGLISH
TOOS ARVAN IRON
۳۴۱۰۱ - ۰۳۱
Menu
قطعی برق، بلای خانمان سوز صنابع فولادی

قطعی برق، بلای خانمان سوز صنابع فولادی

براساس گزارش واحد خبر آهن آتا، آمارها نشان می دهد، میزان تولید تمامی فرآورده­های فولادی مثل، شمش، مقاطع تخت و طویل، محصولات و آهن اسفنجی، نسبت به پنج ماهه ابتدایی سال گذشته با کاهش روبرو شده­اند. با این آمار و ارقام می توان اظهار داشت، قطعی برق، بلای خانمان­ سوز صنایع فولادی بوده است.

انجمن تولیدکنندگان فولاد، آماری را منتشر کرده است که نشان می دهد طی پنج ماهه سال جاری ۱۰ میلیون و ۸۲۸ هزار تن شمش فولادی (اسلب، بیلت و بلوم) تولید شده است که نسبت به ۱۲ میلیون و ۳۵۴ هزار تن تولید شده در مدت مشابه سال ۱۳۹۹، کاهش ۱۲ درصدی داشته است.

علاوه بر این، میزان تولید کل مقاطع طویل فولادی (تیرآهن، میلگرد، ناودانی، نبشی وسایر مقاطع) در کشور، طی پنج ماهه سال جاری با افت هفت درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته، چهار میلیون و ۲۹۶ هزار تن بوده است.

همچنین در این مدت، تولید کل مقاطع تخت فولادی (ورق گرم، ورق سرد و ورق پوششدار) نیز نسبت به پنج ماهه ابتدایی سال گذشته، ۱۶ درصد کمتر شده و از سه میلیون و ۹۲۹ هزار تن به سه میلیون و ۲۸۵ هزار تن رسیده که بیشترین میزان کاهش تولید این گزارش را به خود اختصاص داده است.

لازم به ذکر است، از میزان تولید فولادی­ها در پنج ماه نخست امسال، بالغ بر سه میلیون تن شمش فولادی، بیش از یک میلیون تن محصولات فولادی و بالغ بر یک میلیون و ۳۰۰ تن مقاطع طویل فولادی صادر شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته به ترتیب ۳۹، ۸۸ و ۸۳ درصد افزایش داشته است؛ اما بیشترین افزایش میزان صادرات متعلق به مقاطع تخت فولادی و آهن اسفنجی بوده است که به ترتیب ۱۱۴ درصد و ۱۹۰ درصد افزایش صادرات را نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ثبت کرده­اند.

یک دیدگاه بگذارید