ساعات کار
شنبه تا چهارشنبه 9 الی 17 - پنجشنبه ها 9 الی 14
۰۳۱-۹۱۰۰۴۱۰۱
دفتر فروش
ENGLISH
TOOS ARVAN IRON
۳۴۱۰۱ - ۰۳۱
Menu

قیمت محصولات فولادی، در انتظار میزان عرضه

براساس گزارش رسیده به واحد خبر آهن آتا، محمود ارباب زاده مدیرعامل فولاد سفید دشت اظهار داشت: قیمت محصولات فولادی نیز وابسته به شرایط جوی بازار و تولید می باشد، به دلیل قطعی های مکرر برق و خاموشی های پیوسته امسال تولیدکنندگان موفق نشده اند اندازه استاندارد تولید داشته باشد. اغلب کارخانه ها افت تولید داشته اند. از صحبت های ارباب زاده این گونه به نظر می رسد که در صورت ادامه این قطعی ها که مشخصا به جریان تولید آسیب می رساند نباید انتظار رونق تولید این محصولات و به تبع آن افزایش میزان عرضه در بازار بود.

وی افزود: چنانچه کارخانه های تولید کننده افت تولید داشته باشند میزان عرضه محصولات به بازار نیز کم خواهد شد، و در نتیجه این کاهش عرضه منجر به افزایش قیمت‌ها خواهد شد. علاوه بر این می‌توان اظهار داشت عوامل دیگری که بعد از ثبات و یا کنترل قیمت محصولات فولادی موثرند مهار تورم و همچنین قیمت گذاری مواد اولیه می باشد که بر اساس سیاست‌های وزیر صمت که بر کنترل تورم اهتمام ورزیده است و همچنین پیشگیری از رانت و همچنین بررسی محاسبات مالی است.

با  این اوصاف نمی توان مطمئن بود که میزان عرضه نسبت به محصولات فولادی در هفته های اخیر تغییرات قابل ملاحضه ای داشته باشند. روند نزولی این محصولات در ماه های اخیر خود موید این نکته است. برای مثال می توان به نرخ انواع ناودانی در بازار آزاد اشاره کرد که در محدوده ۱۷ هزار و ۸۲۹ تا ۱۷ هزار و ۴۶۶ تومان جابه‌جا شده و در کل ۳۶۳ تومان معادل ۲ درصد افت کرده است. یا نرخ انواع نبشی در بازار آزاد که در محدوده ۱۷ هزار و ۹۴۲ تا ۱۷ هزار و ۵۸۲ تومان جابه‌جا شده و مجموعا به میزان ۳۶۰ تومان معادل ۲ درصد افت کرده است.

یک دیدگاه بگذارید