ساعات کار
شنبه تا چهارشنبه 9 الی 17 - پنجشنبه ها 9 الی 14
۰۳۱-۹۱۰۰۴۱۰۱
دفتر فروش
ENGLISH
TOOS ARVAN IRON
۳۴۱۰۱ - ۰۳۱
Menu
محدودیت های مصرف آب و برق، رشد تولید ذوب آهن اصفهان

محدودیت های مصرف آب و برق، رشد تولید ذوب آهن اصفهان

بر اساس گزارش واحد خبر آهن آتا، معاون بهره‌برداری ذوب‌آهن اصفهان بیان کرد: با وجود این که سال سختی را پشت سر گذاشتیم و ناچار شدیم به خاطر کمبود آب، نیروگاه برقمان را متوقف کنیم، اما در مجموع نسبت به فولادی‌هایی که از روش قوس الکتریکی استفاده می‌کنند مشکلات کمتری داشتیم توانستیم علی­رغم محدودیت های مصرف آب و برق، رشد تولید ذوب آهن اصفهان را شاهد باشیم.

مهرداد تولائیان اظهار داشت: ذوب‌آهن اصفهان ۴ نیروگاه تأمین برق به ظرفیت تولید ۲۲۰ مگاوات برق دارد. مصرف ما تقریباً ۱۹۰ تا ۲۰۰ مگاوات است و بدین‌صورت نیازی به شبکه سراسری برق نداریم و منتهی به دلیل کمبود آب در ماه‌های ابتدایی سال مجبور به توقف نیروگاه‌هایمان شدیم و از شبکه سراسری برق گرفتیم.

وی تصریح کرد: البته رایزنی‌های خوبی با آب و برق منطقه‌ای استان اصفهان انجام دادیم و با به کارگیری روش‌های صرفه‌جویی و متوقف کردن کارگاه‌های جانبی توانستیم از ۱۹۰ مگاوات برق مصرفی کارخانه۱۶۰ مگاوات برق را از نیروگاه داخلی تامین کنیم و تنها ۳۰ تا ۴۰ مگاوات از شبکه می‌گیریم که آن هم ناشی از کمبود آبی است که متحمل می‌شویم. درمجموع ما مشکلات کمتری در مقایسه با شرکت‌های فولادی که برای تأمین برق از روش قوسی استفاده می‌کنند، داریم.

تولائیان همچنین در خصوص سخنان وزیر صنعت، معدن و تجارت درباره احتمال افزایش نرخ زغال سنگ در بازدید سرزده رئیس‌جمهوری از معادن زغال سنگ طبس گفت: قطعا با این موضوع مخالف هستیم چرا که معتقدیم نرخ زغال سنگ ۲۶.۵ درصد شمش فولاد و رقم بسیار معقولی است و موجب بهبود وضعیت معادن زغال سنگ و نجات آنها از ورشکستگی و تامین کافی حقوق کارگران شده. از سوی دیگر کیفیت زغال معادن ما بسیار پایین است و ناچاریم ۳۰درصد زغال مصرفی‌مان را وارد و آن را با زغال داخلی «بِلِند» کرده و کک مورد نیازمان را تولید می‌کنیم.

معاون بهره برداری ذوب آهن اصفهان تصریح کرد: در حال ‌حاضر ما تنها خریدار عمده زغال‌سنگ در کشور هستیم. نرخ زغال‌سنگ مثل قبل دستوری نیست و تنها خریدار عمده‌اش در کشور ذوب آهن اصفهان است. از طرفی نرخ زغال باید نسبت معقولی از نقش آن در فولاد باشد و نمی‌توان نقش آن را مانند کنسانتره یا گندله با بالا بردن قیمتش به صورت دستوری پررنگ کنیم.

یک دیدگاه بگذارید