ساعات کار
شنبه تا چهارشنبه 9 الی 17 - پنجشنبه ها 9 الی 14
۰۳۱-۹۱۰۰۴۱۰۱
دفتر فروش
ENGLISH
TOOS ARVAN IRON
۳۴۱۰۱ - ۰۳۱
Menu
حال و روز بد صنعت فولاد

مشکلات ذوب آهن در تأمین سنگ آهن

براساس گزارش واحد خبر آهن آتا، مدیرعامل شرکت ذوب آهن اصفهان، ضمن تاکید بر مشکلات ذوب آهن در تأمین سنگ آهن اظهار داشت: نیاز امروز ذوب آهن حداقل 6 میلیون تن سنگ آهن است و با توجه به عدم دریافت یارانه انرژی همواره در تامین سنگ آهن از غافله عقب می ماند و دچار مشکل می شود.

منصور یزدی زاده گفت: همواره تلاش کردم به صورت کارشناسی در ذوب آهن تصمیم بگیرم و معتقدم تصمیمات نباید به صورت دستوری و کن فیکون باشد و به طور قطع تصمیمات کارشناسی همسو با سیاست های مجموعه تاثیر بهتری خواهد داشت، اگر چه نمره قبولی به خودم می دهم، اما نمره عالی نمی دهم.

وی گفت: زمانی که در شرکت ملی فولاد بودم صحبت از واگذاری ذوب آهن مطرح شد که به عنوان کارشناس با این تصمیم مخالفت کردم، بنابراین بعد از بازگشت به ذوب آهن با توجه به پتانسیل های ذوب آهن باید در عمل از نظر خود دفاع می کردم، بنابراین برنامه های خود را بر این اساس طرح ریزی کردم.

وی با تأکید بر این که ذوب آهن از یارانه انرژی بهره کمتری را می برد، در حالی که امروز معیار سنجش برای واحدهای فولادی آنهایی هستند که یارانه دریافت می کنند، توضیح داد: هزینه حامل های انرژی برای ذوب آهن ۵۰ درصد قیمت تمام شده است، در حالی که برای دیگر واحدهای فولادی ۸ تا ۱۰ درصد است و باید توجه داشت که تفاوت نرخ انرژی بر روی قیمت تمام شده محصولات ذوب آهن تاثیرگذار است.

وی با اعتقاد بر این که اگر چه صنعت فولاد زیاد سودآور نیست، اما برای دولت ها صنعتی استراتژیک است، تصریح کرد: با نگاهی واقع بینانه می توانیم با تکیه بر توان کارشناسان، دانش، تجربه ذوب آهن اصفهان، مدل تولید محصولات مورد نیاز کشور و حتی محصولات صادراتی را به این شرکت را پیشنهاد دهیم، چراکه ذوب آهن توان تولید دارد.

در ادامه یزدی زاده اظهار کرد: امروز در سبد محصولات ذوب آهن به ترتیب محصولاتی همچون ریل، انواع کلاف، تیرآهن، شمش های کیفی و در آخر میلگرد دارای ارزش افزوده بالا هستند.

وی همچنین تصریح کرد: با ورود تجهیزات ریل توانسته ایم، انواع محصولات استراتژیک همچون تیرآهن های H و یا آرک را در کارگاه تولید ریل، تولید کنیم.

یک دیدگاه بگذارید