ساعات کار
شنبه تا چهارشنبه 9 الی 17 - پنجشنبه ها 9 الی 14
۰۳۱-۹۱۰۰۴۱۰۱
دفتر فروش
ENGLISH
TOOS ARVAN IRON
۳۴۱۰۱ - ۰۳۱
Menu
مقاطع فولادی از کف قیمتی عقب نشینی کردند

مقاطع فولادی از کف قیمتی عقب نشینی کردند

براساس گزارش واحد خبر آهن آتا، رکود ایجاد شده در بازار آزاد مقاطع طویل فولادی با اندکی کاهش مواجه شده است. این کاهش بدین معنی است که مقاطع فولادی از کف قیمتی عقب نشینی کردند.

در بازار آزاد تهران بهای هر کیلوگرم میلگرد که ظرف روزهای پایانی هفته قبل تا ۱۴ هزار و ۸۰۰ تومان نیز عقب‌‌‌نشینی کرده بود، مجددا در هفته جاری به کانال ۱۵ هزار تومانی بازگشت. هر کیلوگرم میلگرد سایز 16 نیز در روز گذشته با نرخ ۱۵ هزار و ۴۰۰ تومان در این بازار به فروش رسید.

تحلیل­های فعالان بازار نشان می دهد، کاهش نرخ بیشتر در بازار آهن و فولاد کشور به‌سادگی امکان‌‌‌پذیر نیست، بنابراین دیگر به تصور افت بیشتر قیمت نمی توان خرید از بازار را به تعویق انداخت. به نظر می رسد همین موضوع باعث شده است تا اندکی رونق به معاملات مقاطع طویل فولادی در بازار آزاد بازگردد.

افزایش خرید مقاطع فولادی از بازار فیزیکی بورس کالا نشان می‌دهد، خریداران بر این باورند که نرخ فعلی، کف قیمتی ایجادشده در بازار است.  قیمت پایه در نظر گرفته‌شده برای عرضه شمش فولاد در عرضه روز گذشته مجددا کاهش داشت.

افزایش خرید مقاطع فولادی از بازار فیزیکی بورس کالا نشان می‌دهد، خریداران بر این باورند که نرخ فعلی، کف قیمتی ایجادشده در بازار است. قیمت پایه در نظر گرفته‌شده برای عرضه شمش فولاد در عرضه روز گذشته مجددا کاهش داشت.

رینگ معاملاتی بورس کالا روز گذشته میزبان عرضه حدود ۱۸۰ هزار تن شمش فولاد با قیمت پایه‌‌‌ای در بازه ۱۲ هزار و ۶۰۰ تا ۱۳ هزار و ۱۴۰ تومان به ازای هر کیلوگرم بود. کف قیمت پایه تعیین‌شده برای عرضه هفته جاری ۳۰۰ تومان کمتر از نرخ پایه عرضه شمش در هفته قبل بود. کاهش نرخ پایه شمش فولاد در عرضه دیروز باعث شد تا متقاضیان استقبال نسبتا خوبی از عرضه‌‌‌های دیروز داشته باشند، به‌‌‌گونه‌‌‌ای که خریداران تقاضایی در حدود ۱۳۰ هزار تن را در این بازار به ثبت رساندند که در نهایت به معامله ۷۸ هزار تن شمش از این بازار با میانگین نرخ ۱۲ هزار و ۸۰۰ تومان به ازای هر کیلوگرم انجامید. با احتساب مالیات ارزش‌افزوده و کارمزد ارکان بورس، قیمت تمام‌شده این شمش برای نوردکار حدود ۱۳ هزار و ۹۰۰ تومان خواهد بود.

یک دیدگاه بگذارید