ساعات کار
شنبه تا چهارشنبه 9 الی 17 - پنجشنبه ها 9 الی 14
۰۳۱-۹۱۰۰۴۱۰۱
دفتر فروش
ENGLISH
TOOS ARVAN IRON
۳۴۱۰۱ - ۰۳۱
Menu
تولید ورق فولاد رنگی مبارکه

گام جدید فولاد مبارکه، تأمین ورق رنگی مورد نیاز در صنایع لوازم خانگی

براساس گزارش واحد خبر آهن آهن آتا، عباس اکبری محمدی، معاون بهره‌برداری مجتمع فولاد مبارکه با اشاره به رویکردهای مهم فولاد مبارکه برای رونق تولید داخل شرکت اظهار داشت: گام جدید فولاد مبارکه، تأمین ورق رنگی مورد نیاز در صنایع لوازم خانگی است.

وی تصریح کرد: در حال حاضر فولاد مبارکه ورق‌های رنگی در گریدهای مختلف با کاربرد ساختمانی، دکوراتیو و ورق‌های رنگی مورد استفاده در صنعت لوازم‌ خانگی تولید می‌کند.گرید اول را برای لوازم خانگی تولید می‌کردیم که اگرچه جزو گریدهای تولیدی‌مان نبود اما با توجه به حساسیت و کیفیت بالایی که نیاز دارد و امکان تولید آن در داخل کشور محقق نشده بود با تغییر در خطوط تولید و کسب دانش مورد نیاز آن محقق کردیم که در حال حاضر در ساخت بدنه‌ لوازم‌ خانگی مثل یخچال، ماشین لباس‌شویی و ظرف‌شویی کاربرد دارد و در تست‌های کیفیت سربلند بیرون آمده است.

اکبری محمدی در خصوص رویکرد دوگانه مجتمع فولاد مبارکه در بحث رونق تولید داخل شرکت عنوان کرد: ما همزمان دو رویکرد برای رونق تولید داخل شرکت اتخاذ کردیم از جمله؛ رویکرد داخلی‌سازی و بومی سازی قطعات و تجهیزات و مواد ورودی به طوری که از اول بهره‌برداری تاکنون نزدیک به 140 هزار قطعه داخلی‌سازی شده است. ما سعی کردیم با اتخاذ رویکرد بومی‌سازی علاوه بر حمایت از تولید داخلی بتوانیم موانع تولید شرکت را ازجمله تحریم‌ها کنار بگذاریم که خوشبختانه در این زمینه موفقیت‌های چشمگیری داشتیم به گونه‌ای که علی­رغم تحریم‌های چندباره علیه شرکت، تاکنون در روند تولید توقف نداشتیم و توانستیم کلیه نیازمندی­ها را با حداکثر استفاده از توان داخلی تأمین کنیم.

وی ادامه داد: در رویکرد دوم سعی کردیم با حداکثر توان دانش و تجهیزات، محصولات مورد نیاز صنایع پایین­ دست را که تاکنون واردات می‌شده تامین کنیم. در همین راستا سالانه 7 الی 8 گرید مختلف جدید که نیاز صنایع مختلف بوده به سبد محصولات فولاد مبارکه افزوده و به صنایع پایین ‌دست عرضه شده است. از جمله آنها می‌توان به ورق رنگی مورد نیاز در لوازم خانگی، ورق مقاوم به ارتعاش و خستگی، ورق با قابلیت پانچ‌پذیری بالا و خصوصا ورق API مخصوص نفت ترش که درمقابل خورندگی مقاومت بالایی دارد اشاره کرد که نیاز صنایع پایین­دست به واردات را کاهش داده است.

یک دیدگاه بگذارید