ساعات کار
شنبه تا چهارشنبه 9 الی 17 - پنجشنبه ها 9 الی 14
۰۳۱-۹۱۰۰۴۱۰۱
دفتر فروش
ENGLISH
TOOS ARVAN IRON
۳۴۱۰۱ - ۰۳۱
Menu
وزیر امور خارجه ایالات متحده

نگرانی از وابستگی فولاد آمریکا به مواد اولیه وارداتی از روسیه

به نقل از اسپوتنیک، آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه ایالات متحده روز دوشنبه گفت که خبر نداشته که زغال‌سنگ ارزان‌قیمت وارداتی از روسیه سبب تضعیف تولید داخلی ایالات متحده شده و تهدیدی برای امنیت ملی برای صنعت فولاد آمریکا به وجود آورده است.
وقتی دن میوزر، عضو کنگره از بلینکن پرسید که آیا خبر دارد که از ۹۰٪ زغال‌سنگ آنتراسیت مورد استفاده صنعت فولاد آمریکا از روسیه وارد می‌شود، وی گفت: نه من باید تصدیق کنم که این برای من خبر جدید است و بسیار ممنونم که آن را به من متوجه کردید.
در جریان استماع کمیته امور خارجه مجلس نمایندگان ایالات متحده، میوزر وضعیت تأمین زغال‌سنگ در ایالات متحده را تهدیدی برای امنیت ملی توصیف کرد.
میوزر گفت طی پنج سال گذشته تولید زغال‌سنگ آنتراسیت پنسیلوانیا ۲۰ درصد کاهش یافته در حالی که کل فروش زغال‌سنگ آنتراسیت روسیه از ۶ میلیون تن در سال ۲۰۱۶ به ۲۲ میلیون تن در سال ۲۰۲۰ افزایش یافته است، به عبارتی ۱۲ برابر بیشتر از مصرف داخلی در ایالات متحده شده است.
میوزر گفت: من نگران هستم که روسیه در تلاش برای تضعیف عرضه داخلی ما است که باعث تهدید امنیت ملی و همچنین تهدیدی برای اقتصاد ما می‌شود و این درواقع به توجه ما نیاز دارد.
نماینده کنگره همچنین از بلینکن خواست که به مسئله دامپینگ و عرضه انبوه زغال‌سنگ آنتراسیت روسی به آمریکا توجه کند.

یک دیدگاه بگذارید