ساعات کار
شنبه تا چهارشنبه 9 الی 17 - پنجشنبه ها 9 الی 14
۰۳۱-۹۱۰۰۴۱۰۱
دفتر فروش
ENGLISH
TOOS ARVAN IRON
۳۴۱۰۱ - ۰۳۱
Menu
میلگرد

میلگرد چگونه ساخته می شود؟

میلگرد یکی از مهم‌ترین سازه‌های فولادی به شمار می‌آید. معمولا برای تقویت کردن بتن در تحمل نیروهای کششی که به آن وارد می‌شود از میلگردهای فولادی استفاده می‌کنند. بتن فقط تحمل نیروها و فشارهای استحکامی را دارد و در برابر فشار های کششی امکان شکستن برای آن وجود دارد.

میلگرد را به عنوان عاملی که باعث تقویت بتن می‌شود، می‌شناسند. البته باید بگوییم که از انواع بعضی میلگردها می‌توان برای تقویت کردن سطوح افقی بتنی مثل مسیربزرگراه‌ها و اجزای پل‌ها استفاده کرد.

همانگونه که گفته شد میلگرد انواع مختلفی را دارد. یکی از آنها میلگرد ساده است. به صورت کلی اگر بخواهیم آنرا را تعریف کنیم به این صورت می‌توانیم بگوییم که به میلگردی گفته می‌شود که صاف و بدون آج است وخط تولید آن با تنش جاری 240 کیلوگرم بر سانتی مترمربع و نیز تنش گسیختگی 360 کیلوگرم بر سانتی مربع و همچنین دارا بودن 25درصد از تغییر شکل نسبی پلاستیکی است.

استفاه از میلگرد ساده برای اهنگری بسیارمناسب می‌باشد. زیرا به راحتی تغییر شکل داده و برای عملیات های جوشکاری و تراشکاری مناسب است.

خط تولید میلگرد ساده

یکی از روش های تولید میلگرد استفاده از دستگاه اتوماتیک است. به این صورت که ابتدا شمش را با جک هیدرولیک در ردیف‌های مشخصی در کوره‌هایی با دمای 1100درجه قرار می‌دهند و زمانی که شمش‌ها در کوره ها قرار گرفته‌اند به وسیله‌ی جریانات گردابی در دماهای بالا جهت نورد آماده می‌شوند.

برای تولید آن، معمولا از بیلت و یا ورق های ضایعاتی با بدنه‌ی کششی استفاده می‌شود. به این صورت که این ورق‌ها را با محاسبه کردن قطر میلگرد نهایی قطعه قطعه کرده و آنها را در کوره با سوخت مازوت و گازوییل در در درجه ی حرارت 1100 درجه سانتی گراد می‌گذارند و بعد از آنکه ورق‌ها به صورت کامل ویکنواخت سرخ شدند، این ورق‌ها را درغلطک‌های مختلف می‌گذارند. در این مرحله مقطع مستطیل به دایره تبدیل می‌شود و در طول‌های 6 متری بسته‌بندی می‌گردد. میلگردهارا به سه دسته تقسیم می‌کنند.

فولاد نوع A-1 : صاف-مقاومت تسلیم 2400- مقاومت کششی 3600کیلوگرم بر سانتی متر مربع

فولاد نوع A-2:آجدار –مقاومت تسلیم 3400 – مقاومت کششی 5000 کیلوگرم بر سانتی متر مربع

فولاد نوع A-3:آجدار مقاومت تسلیم 4000 – مقاومت کششی 6000کیلوگرم بر سانتی متر مربع

خاصیت مکانیکی میلگردها

اگر بخواهیم میلگردهایی که تولید می‌شوند را با استفاده از خاصیت مکانیکی آنها برسی کنیم دوعامل تنش تسلیم و مقاومت کششی در این حوزه حرف اول را می‌زنند.

تنش تسلیم: به حداکثر نیرویی گفته می‌شود که به میلگرد وارد شده و آن دچار تغییرات دائمی نمی‌شود. اگر تغییری درمیلگرد ایجاد گردد، هیچوقت به حالت اولیه خود برنمی‌گردد وتغییر شکل آن به صورت دائمی می‌باشد. به این خاصیت برگشت ناپذیری خاصیت پلاستیک می‌گویند.

مقاومت کششی: به بیشترین نیروی کششی می‌گویند که جسم قبل از شکسته شدن تحمل می‌کند. واحد آن پوند بر اینچ مربع است. خاصیت مقاومت کششی را با کارهایی همچو: آلیاژکاری، سردکاری، عملیات های حرارتی افزایش می‌دهند. به مقاومت کششی، استحکام کششی نیزمی‌گویند. خاصیت مکانیکی میلگردهای تولیدی را می‌توانید درجدول زیرمشاهده کنید.

جدول میلگرد

تفاوت میلگرد ساده با آجدار

میلگرد ساده با آجدار علاوه بر تفاوت‌های ظاهری از نظر سایز و روش تولید و کاربرد نیز با یکدیگر تفاوت دارند.

در ادامه ی این مطلب می‌خواهیم تفاوت آنها را از نظر روش تولیدی با دستگاه اتوماتیک برسی کنیم.

در تولید میلگرد ساده شمش‌ها را با جک های هیدرولیکی در ردیف‌های مشخصی وارد کوره هایی که دارای درجه ی حرارت 1100 هستند می‌کنند. بعد از ورود شمش‌ها به کوره آنها را با جریان آب که دارای دمای بالایی می‌باشد، اماده نورد می‌کنند. زمانی که دمای شمش به مقدار نیاز معمول رسید آنها برای خط تولید و نورد ارسال و اماده می‌شوند. زمانی که شمش ها به حالت پختگی رسیدند روی رول ها قرار گرفته و به سمت تولید روانه می‌شوند. درمراحل این بخش‌ها ابتدا قطر شمش کاهش و طول شمش افزایش می‌یابد. سپس محصولات وارد مرحله‌ی سایزینگ می‌شوند.

برای تولید میلگرد آجدار مانند میلگرد ساده عمل می‌کنند. فقط در حین شکل‌دهی به میلگرد، آنرا در قالب‌هایی مخصوص قرار داده تا میلگرد حالتی اجدار را به خود بگیرد.

یک دیدگاه بگذارید