ساعات کار
شنبه تا چهارشنبه 9 الی 17 - پنجشنبه ها 9 الی 14
۰۳۱-۹۱۰۰۴۱۰۱
دفتر فروش
ENGLISH
TOOS ARVAN IRON
۳۴۱۰۱ - ۰۳۱
Menu
صادرات آهن از اصفهان

صادرات آهن از اصفهان

صادرات آهن در سال 97 به بالاترین میزان خود دست‌یافت. با آن‌که تحریم‌های اعمال‌شده در چند سال اخیر فشار جدی را بر شانه اقتصاد ایران وارد کرده است اما در بخش صادرات آهن نتوانسته خِلَلی وارد کند چه‌ بسا نرخ صادرات آهن با افزایش نیز روبرو شده. یکی از شروطی که دولت یازدهم و دوازدهم برای صادرات آهن از ایران به خارج از کشور تأکید کرد؛ ابتدا تأمین نیازهای داخلی و فروش آن در بورس کالا بود؛ و سپس تولیدکنندگان می‎ توانند محصولات فولادی مازاد را به سایر کشورهای متقاضی آهن صادر کنند. شرکت بازرگانی آهن توس آروَن بر آن است تا برترین فولاد تولیدی در کشور را از اصفهان و اقصی نقاط ایران به کشورهای همسایه صادر کند. صادرات آهن از اصفهان به دلیل وجود کارخانه‌های قدیمی و شناخته‌شده ازجمله: ذوب‌آهن و فولاد مبارکه در صنعت فولاد بسیار مورد توجه هستند.

برترین کارخانه‌های صادرکننده فولاد در ایران

ایران به علت دارا بودن محصولات فولادی استاندارد و تولیدکنندگان صنایع فولادی مطرح و شناخته‌شده در جهان، همچون: ذوب‌آهن اصفهان، فولاد مبارکه اصفهان، فولاد خوزستان و… . می‌تواند تأثیر بسزایی در تجارت بین‌المللی فولاد و آهن بگذارد و در این عرصه پیشتاز باشد.

تعیین نرخ محصولات صادراتی آهن

از عوامل تعیین‌کننده نرخ و قیمت محصولات فلزی-فولادی صادراتی ایران علی‌الخصوص قیمت میلگرد که رابطه مستقیمی با نرخ ارز جهانی دارد؛ می‌توان به عواملی ازجمله: سایز میلگرد، وزن آن، کارخانه و شرکت تولیدکننده میلگرد، کیفیت و… را مدنظر قرارداد. شرکت بازرگانی آهن توس آرون سعی بر آن دارد تا با مدیریت قوی ارتباط با مشتری (Customer relationship management) خریدی تضمینی با پشتیبانی عالی را داشته باشد و در راستای جلب نظر مشتریان داخلی و خارجی برای عرضه محصولات فولادی درجه‌ یک ایرانی و صادرات آهن از اصفهان گامی مثبت بردارد.

اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران

شرکت‌های بازرگانی جهت انجام صادرات محصولات فولادی خود سعی بر آن دارند تا تخصص کارشناسان خود را در زمینهٔ بازرگانی و تجارت بین‌المللی آهن با گذراندن دوره‌های سازمان توسعه تجارت ایران افزایش دهند. شرکت آهن توس آروَن قصد دارد تا با رعایت موازین صادرات و واردات، گمرک و ترخیص کالا، انعقادهای قراردادهای بین‌المللی و… که از جانب اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران تعیین‌شده است در زمینهٔ صادرات آهن و فولاد فعالیت خود را به ثمر رساند. ازآنجاکه بازارهای بین‌المللی با بازارهای داخلی تفاوت چشم‌گیری دارد؛ شرکت‌هایی که سعی بر حضور در عرصه بین‌المللی رادارند باید اول موازینی را رعایت کنند و الا در عرصه بازار جهانی امکان آن‌که با شکست و ضرر و زیان مواجه شوند وجود دارد.

صادرات آهن

شرکت بازرگانی آهن توس آرون با تحلیل دقیق از بازارهای فولاد ایران و داشتن مدیریت علمی و کاربردی در زمینهٔ تجارت و فروش آهن و شناسایی برترین مراکز فروش آهن در ایران سی بر جل و رضایت مشتری داخلی و خارجی و مدیریت بر صادرات آهن از اصفهان دارد. بازرگانی آهن توس آرون با تشکیل کادر مجرب در زمینهٔ بازاریابی که از جمله عوامل قابل‌ توجه در بازرگانی و تجارت است از مهم‌ترین و اولین گام مؤثر در این زمینه برخوردار است.

از صدور پروفرما تا ارسال محصولات

شرکت آهن توس آرون پس از ارزیابی بازار آهن و شرایط آن، برای شرکت طرف قرارداد خود پیش‌فاکتور یا پروفرما (Profoma) که حاوی اطلاعاتی چون: (قیمت واحد کل کالا با قید مدت اعتبار، مشخصات کمی و کیفی و بسته‌بندی کالا، بیمه، شرایط پرداخت هزینه کالا و در صورت نیاز هزینه‌های حمل بار) است را ارسال می‌کند. بعد از انجام مراحل اولیه توافق آهن آتا با شرکت یا درخواست دهنده حقیقی یا حقوقی آهن در خارج از ایران، برترین محصولات فولادی کارخانه‌های ایران که استانداردهای لازم را از سازمان توسعه تجارت دریافت کرده‌اند زیر نظر متخصصان، بسته‌بندی و انبار می‌شود.

محصولات بسته‌بندی‌شده‌ی آماده صادرات زیر نظر متخصصین مجرَّب آهن آتا بارگیری می‌شود و برای تعیین ارزش محصول به مرحله گمرک خواهد رسید. ازآنجاکه هزینه‌های مازاد؛ مانند بارگیری، باربندی، حمل‌ونقل،، بیمه و… به نرخ محصول صادراتی اضافه و با آن حساب می‌شود؛ آهن آتا برای جلب رضایت مشتری خارجی کلیه مجوزات لازم جهت ضمانت کیفیت محصولات صادراتی را از مراکزی، مانند وزارت صنعت، سازمان ملی استاندارد و… دریافت می‌کند.
کالای تأییدشده پس از ارسال به گمرک، پلمپ و بیمه حمل‌ونقل بین‌المللی می‌شود. خریدار می‌تواند درخواست گواهی بازرسی کالا را صادر کند و کالا توسط مؤسسات مورد توافق بررسی و کیفیت آن تأیید گردد.

در انتها، برگۀ خرید و فروش که به تأیید نهایی رسیده است به همراه تصویر بارنامه برای خریدار به‌ صورت الکترونیکی توسط کارشناسان مجرَّب آهن آتا ارسال می‌شود. در پایان‌کار از خروجی دریافت می‌شود و بعد از پایان‌ بارگیری برای مقصد مورد نظر ارسال می‌گردد.

یک دیدگاه بگذارید