ساعات کار
شنبه تا چهارشنبه 9 الی 17 - پنجشنبه ها 9 الی 14
۰۳۱-۹۱۰۰۴۱۰۱
دفتر فروش
ENGLISH
TOOS ARVAN IRON
۳۴۱۰۱ - ۰۳۱
Menu
پایگاه خبری اکسیوس

 لشکرکشی اسرائیل به واشنگتن علیه احیای برجام…

پایگاه خبری اکسیوس (Axios) در گزارشی فاش کرده است که آژانس های اطلاعاتی اسرائیل بر این باورند که مذاکرات برجامی در وین با ایران “سازنده” بوده و تلاش واقعی برای بازگشت متقابل به توافق هسته‌ای 2015 وجود دارد. بر همین اساس در دو هفته آینده مِیر بن شبات مشاور امنیت ملی، آویو کچاوی رئیس ستاد ارتش، تامیر هایمن رئیس اطلاعات ارتش اسرائیل، و نیز یوسی کوهن رئیس موساد برای گفتگو با همتایان خود در مورد ایران به واشنگتن سفر خواهند کرد.

دو آژانس اطلاعاتی، ارزیابی های مشابهی راجع به مذاکرات وین ارائه دادند. یک مقام ارشد اسرائیلی که در این جلسه حضور داشت گفت: “حداقل ما زیاد خوشبین نیستیم، اگر طی چند هفته آینده ایالات متحده و سایر قدرتهای جهانی با ایران توافق کنند، تعجب نخواهیم کرد.”

مقامات اسرائیلی گفتند که هیچ تصمیم سیاسی جدیدی در جلسه کابینه اتخاذ نشده است و اسرائیل گفتگوها را با دولت بایدن در مورد مذاکرات با ایران ادامه خواهد داد.

مقامات گفتند در ۲ هفته آینده، مِیر بن شبات مشاور امنیت ملی، آویو کچاوی رئیس ستاد ارتش، تامیر هایمن رئیس اطلاعات ارتش اسرائیل، و نیز یوسی کوهن رئیس موساد برای گفتگو با همتایان خود در مورد ایران به واشنگتن سفر خواهند کرد.

سالیوان اضافه کرد که ایالات متحده تحریم ها را لغو نمی‌کند مگر اینکه “بطور واضح اطمینان حاصل شود که ایران به طور کامل به تمام تعهدات خود در توافق 2015 عمل خواهد کرد.”

یک دیدگاه بگذارید