ساعات کار
شنبه تا چهارشنبه 9 الی 17 - پنجشنبه ها 9 الی 14
۰۳۱-۹۱۰۰۴۱۰۱
دفتر فروش
ENGLISH
TOOS ARVAN IRON
۳۴۱۰۱ - ۰۳۱
Menu

میلگرد و انواع آن

با توجه به پیشرفت انسان و استفاده از فناوری‌های جدید در تمامی زمینه‌ها و با توجه به پیشرفت چشمگیری که امروزه در ساختمان‌سازی و صنایع وجود دارد؛ خواسته‌ها برای به کاربردن مواد و مصلاح در ساختمان‌سازی و تولید محصولات فولادی ایده آل نیز تغییر کرده است. در حال حاضر در ساخت و ساز برای استحکام و مقاومت هرچه تمام‌تر و در صنعت برای تولید: سیم خاردار، سیم بکسل، توری، میخ و … به ابزار ویژه‌ای نیاز است. این ابزار ویژه در صنایع و ساخت و ساز میلگرد نام دارد. جهت دریافت مشاوره در مورد خرید و فروش و استعلام قیمت انواع مقاطع فولادی می توانید با شماره های تماس بازرگانی آهن توس آرون تماس حاصل فرمایید.

میلگرد ساده

میلگردِ ساده

Plain Bar

قیمت میلگرد ساده

جهت مشاهده قیمت میلگرد ساده کارخانه های مختلف کلیک کنید.

میلگرد کلاف

میلگردِ کلاف

Wire Rod

قیمت میلگرد کلاف

جهت مشاهده قیمت میلگرد کلاف کارخانه های مختلف کلیک کنید.

میلگرد آجدار

میلگردِ آجدار

Ribbed Bar

قیمت میلگرد آجدار

جهت مشاهده قیمت میلگردِ آجدار کارخانه های مختلف کلیک کنید.

میلگرد چیست و چه کاربردی دارد ؟

میلگرد، آهن آجدار آرماتور فولادی (steel reinforcement) فیبر پلیمری (Polymer fiber) تقویت شده‌ای است که در سایزهای مختلف برای بالا بردن سطح مقاومت بتن بکار می‌رود. فولادی که به این منظور در سازه‌های بتن‌آرمه(reinforced concrete) بکار می‌رود به شکل سیم یا میلگرد، است. بتن(Concrete) به صورت ذاتی برای تحمل نیروهای فشاری، استحکام دارد؛ اما نیروهای کششی(tensile force) و چرخشی(Rotational Force) می‌تواند باعث شکستن آن بشود. برای مثال: هنگام وقوع زلزله، بتن به دلیل خاصیت کششی میلگرد موجود در آن، مانع از شکستن، ترک خوردن و خمیدگی بتن می‌شود.

تاریخچه میلگرد

تاریخچه میلگرد

در سال 1800 میلادی شخصی به‌ نام جوزف لوئیس(Joseph Louis) به منظور افزایش مقاومت بتن در سازه، در برابر حوادث طبیعی، زلزله، فشارهای وارد آمده بر ساختمان میلگرد را ابداع کرده است. جوزف لوئیس این نکته را کشف کرد؛ اما استاندارد کافی برای کاشت میله در بتن در حدود نیم قرن بعد 1878 توسط تادئوس هیات (Thaddeus Hyatt) ارائه شد. محبوبیت این ایده به قدری افزایش یافت که در سال 1950 در ایالات متحده آمریکا در بتنِ ‌سازه‌ها تعبیه شد.

تاریخچه میلگرد در ایران

میلگردهایی که امروزه در ایران تولید و به کار گرفته می­ شود؛ بر اساس طبقه بندی روسیه به سه گروه بر اساس ویژگی تقسیم می‌شود:

شرکت آهن آتا، سعی بر آن دارد تا رضایت شما مشتریان‌گرامی را با مشاوره مجرب‌ترین کارشناسان در زمینه آهن و فولاد، جلب کرده و بهترین خدمات را در کوتاه‌ترین زمان ممکن در اختیار شما قرار دهد. با شرکت آهن توس ‌آروَن، خریدی مطمئن باقیمتی مناسب و بدون واسطه را تجربه کنید.