ساعات کار
شنبه تا چهارشنبه 9 الی 17 - پنجشنبه ها 9 الی 14
۰۳۱-۹۱۰۰۴۱۰۱
دفتر فروش
ENGLISH
TOOS ARVAN IRON
۳۴۱۰۱ - ۰۳۱
Menu
داود کاغذگران

قیمت‌گذاری مطمئن‌تر با تعیین قیمت توسط تولیدکنندگان…

داود کاغذگران در رابطه با دامنه تعیین قیمت پایه مثبت و منفی ۳ درصد برای شمش و مقاطع در بورس کالا گفت: اگر بورس کالا از همان ابتدا چنین دامنه نوسانی را برای تعیین قیمت محصولات فولادی در نظر می‌گرفت، تا این حد مشکل به وجود نمی‌آمد که زمانی از بازار جهانی جلو و در بازه‌ای دیگر از قیمت‌های بازار جهانی عقب باشند.

وی در ادامه تصریح کرد: قیمت‌های داخلی هنوز به قیمت‌های جهانی نرسیده است و این اتفاق دیر یا زود می‌رسد، اما در این میان، فقط مصرف‌کننده است که متضرر می‌شودT چراکه مصرف‌کننده خبر از قیمت جهانی ندارد و فقط به انتظار این است تا قیمت ارز کاهش یابد، اما اگر مصرف‌کننده بداند که دامنه نوسان تغییر قیمتی محصولات فولادی تا چه حد است، آن زمان خیالش راحت است و خریدش را هم به موقع انجام خواهد داد.

این تحلیلگر بورس کالا افزود: تولیدکنندگان با در نظر گرفتن این شرایط قیمت‌گذاری می‌توانند با بالاتر بردن ۳ درصدی قیمت خود تعهدات را از دوش خود بردارند.

کاغذگران در پایان گفت: این سیستم به قیمت‌یابی کمک شایانی خواهد کرد و این اتفاقی است که در سراسر جهان می‌افتد، اما باید در نظر داشت که قیمت دستوری به همه بازار‌ها ضرر می‌زند و بازار باید خودش قیمت را پیدا کند، چون بازار متصل به دلار، بازار‌های جهانی و هزینه‌های تولیدکننده است و اگر این اتفاق بیفتد، قیمت‌گذاری مطمئن‌تر است.

یک دیدگاه بگذارید