ساعات کار
شنبه تا چهارشنبه 9 الی 17 - پنجشنبه ها 9 الی 14
۰۳۱-۹۱۰۰۴۱۰۱
دفتر فروش
ENGLISH
TOOS ARVAN IRON
۳۴۱۰۱ - ۰۳۱
Menu
لوک پیترز

تغییر مسیر تولید فولاد از کوره بلند به کوره قوس الکتریکی از سال ۲۰۲۵

در وبینار Eurometal که با حضور تاجران و سهامداران فولاد اروپا برگزار شد، لوک پیترز، تحلیلگر سازمان تحقیقاتی CRU گفت: از سال ۲۰۲۵ تعداد زیادی از فولادسازان شروع به بررسی سرمایه‌گذاری بیشتر در کوره‌های قوس الکتریکی می‌کنند.
در حال حاضر تولید مبتنی بر کوره بلند، با استفاده از زغال‌سنگ و سنگ‌آهن، حدود ۷۰ درصد از تولید فولاد در سراسر جهان را تشکیل می‌دهد و تولید به شیوه کوره قوس الکتریکی بر اساس ضایعات و قراضه فولاد حدود ۳۰ درصد سهم دارد که البته سهم آن در حال افزایش است.
لوک پیترز افزود: فولادسازان مجبور به تصمیم‌گیری در مورد این هستند که آیا آنها باید در خطوط کوره‌های بلند دیگر سرمایه‌گذاری کنند یا از فناوری‌های کمتر آلاینده استفاده کنند.
پیترز گفت: در میان‌مدت انتظار تغییر بزرگی در اروپا از فولادسازی بر پایه کوره بلند به کوره قوس الکتریکی نداریم. این تغییر نزدیک به سال ۲۰۲۵ خواهد بود.
اریک هیدبورگ، تحلیلگر اصلی سنگ‌آهن CRU در این وبینار با بیان اینکه محدودیت‌های کیفی وجود دارد که باید در انتقال مورد توجه قرار گیرد، اظهار کرد: سنگ‌آهن هنوز برای ساخت برخی از محصولات از جمله فولاد برای صنعت خودرو یا کالاهای سفید مورد نیاز است.

 

یک دیدگاه بگذارید