ساعات کار
شنبه تا چهارشنبه 9 الی 17 - پنجشنبه ها 9 الی 14
۰۳۱-۹۱۰۰۴۱۰۱
دفتر فروش
ENGLISH
TOOS ARVAN IRON
۳۴۱۰۱ - ۰۳۱
Menu
شمش فولادی

شمش فولادی و انواع آن

شمش فولادی و انواع آن را در این مقاله می‌خواهیم شرح دهیم. به صورت کلی شمش فولادی محصول بدست آمده از استخراج آهن و تولید فولاد خام است. این محصول به صورت جامد قابل حمل است. برای تولید شمش فلز مذاب را ذوب و سپس آنرا منجمد می‌کنند. از این محصول در تولیدات بسیاری از سازه های فولادی نیز استفاده می‌شود.

انواع شمش فولادی

شمش به انواع مختلفی تقسیم می‌شود. به صورت کلی شمش ها را به سه دسته‌ی بلوم، بیلت و یا اسلب تقسیم بندی می‌کنند. علاوه بر این شمش‌ها گریدهای مختلفی را دارند. این گریدها باعث ایجاد خواص مکانیکی متفاوتی مثل انعطاف پذیری، خمش، کشش و پیچش بوده که کاربردهای مختلفی را نیز دارد.
کاربرد عمده بلوم و بلیت در تولید انواع میلگردها، تیرآهن، مفتول، نبشی و ناودانی و سایر مقاطع فولادی است. یکی از مهم ترین محصولات فولاد خام تختال یا اسلب است. از آن برای ماده اولیه فرایندهای نود گرم و سرد که برای تولید و ساخت انواع ورق های فلزی، صفحه، نوارهای فلزی و.. استفاده می‌شود.

تعریف بیلت

شمش فولادی

اگر شمش به صورت مستقیم ازتولید ccm به مصرف نورد برسد به آن شمش ccm یا بلیت می‌گویند. بلیت را به عنوان شمشال می‌شناسند. زیرا طول آن در برابر شمش بیشتر بوده و دارای سطحی دایره شکل یا مربعی با عرض کمتر از 15 سانتی متر است. شمشال سطح مقطعی کوچک‌تر از 230 سانتی‌متر مربع را دارد. از شمش بیلت یا شمشال برای تولید میلگرد و سیم بیشتر استفاده می‌کنند. همچنین به صورت کلی به دلیل توپر بودن این شمش در مقاطع توپر از آن استفاده می‌شود.

بلوم

شمش فولادی

بلوم به شمشی گفته می‌شود که از کنار اسلب آنرا می‌برند. یا ممکن است که همه اسلب به شمش تبدیل شود. زمانی که سایزهای بدست آمده از اسلب بیشتر از 150 باشد به آن بلوم می‌گویند. باید بدانید که روش تولید تمامی شمش‌ها یکسان است و هیچگونه تفاوتی بین انها وجود ندارد.

اسلب

شمش فولادی

اسلب یا همان تختال یکی ازشمش‌های شناخته شده است. ابعاد این شمش به صورتی است که عرض بیشتری را نسبت به ضخامت دارد. این شمش دارای حالت تخت است. برای تولید ورق های فولادی استفاده از این شمش بهترین گزینه است.

تفاوت بلوم و بیلت و اسلب

بلوم و بیلت و اسلب با توجه به اینکه هم خانواده ی یکدیگر هستند ولی تفاوت هایی را با هم دیگر دارند. به صورت کلی این سه از نظر ابعاد با یکدیگر تفاوت دارند. از شمش بلوم برای تولید میلگردهای صنعتی استفاده می‌شود. در برخی کشورها به دلیل خواست مشتری و یا بالا بودن میزان فولاد شمش های بلوم را از سایز های 180 به بالا تولید می‌کنند. سرانجام توسط یک مرحله ی نورد به ابعاد شمش بلیت 160 و یا ابعاد پایین تر تبدیل می‌شود. این شمش ها دارای چگالی بیشتری هستند و در صنایع مختلف می‌توان از انها استفاده کرد.

فرایند تولید اسلب

برای تولید اسلب از سنگ آهن استفاده می‌شود. سنگی که از معدن‌ها استخراج شده خالص نبوده و باید آنرا احیا کنند. احیای سنگ اهن به دو شیوه انجام می‌گیرد: احیای غیرمستقیم که به صورت روش نورد گرم انجام می‌شود، احیای مستقیم که از طریق ریخته گری مداوم حاصل می‌شود.

تولید اسلب با روش احیا مستقیم

با استفاده از سوختن گاز طبیعی در کوره انجام می‌شود. خروجی کوره آهن اسفنجی بوده که به صورت بریکت از آن استفاده می‌کنند. آهن‌های قراضه در کوره‌ی قوس الکتریکی می‌ریزند و سپس اهن بریکت اسفنجی را به همراه مواد سرباره سازی مثل کک، اهک و.. از بالا به کوره اضافه می‌کنند. به وسیله‌ی حرارتی که قوس های الکتریکی ایجاد می‌کنند، کوره شارژ می‌شود. مواد مذاب را بعد از جداکردن ناخلاصی‌ها به بخش ریخته گری می‌برند. این مواد مذاب در تاندیش ریخته می‌شوند. سپس آنرا در قالب‌های مسی آب گرد بر روی غلتکی می‌گذارند. برای خنک کردن آن از پاشیدن آب بر روی ان استفاده می‌کنند.

تولید اسلب با روش احیا غیرمستقیم (کوره بلند)

روش کوره بلند یا همان روش سنتی تولید اسلب به شیوه‌ی احیا غیرمستقیم است. از این روش در ایران بسیار استفاده می‌شود. زیرا ایران غنی از منابع زغال سنگ است. به این شیوه که ابتدا سنگ اهن را به همراه آهک و کک وارد کوره بلند می‌کنند. سپس با حذف کربن و اضافه کردن اکسیژن به ان فولاد خام را بدست می‌آورند. در مرحله‌ی ریخته گری مواد مذاب را در داخل قالب ریخته و محصول را از قالب جدا کرده و بر روی محصول اب خنک می‌ریزند. با ریختن اب، اسلب خنک شده و به شمش منجمد تبدیل می‌گردد.

کاربرد انواع شمش فولادی

همانگونه که توضیح داده شد شمش های فولادی دارای انواع مختلفی هستند. شمش های بلوم و بلیت به نسبت بقیه ی شمش ها کاربردهای بیشتری را دارند. از این شمش ها برای ساختن تیرآهن، انواع میلگرد، مفتولها، نبشی و ناودانی استفاده می‌شود.
شمش بلیت با توجه به چگالی بالایی که دارد، در مصارف صنعتی بسیار از آن استفاده می‌شود. از شمش‌های اسلب برای تولیدات انواع ورق های فلزی، کلاف و کویل ها و نیز لوله های درزدار، نبشی و ناودانی استفاده می‌شود. اسلب را به عنوان ماده اولیه فرایند های نورد گرم و سرد حساب می‌کنند.

وزن شمش های فولادی

شمش فولادی

دانستن وزن شمش‌های فولادی برای افرادی که در حوزه‌ی اهن الات فعالیت می‌کنند بسیار اهمیت دارد. همانگونه که گفتیم شمش ماده اولیه انواع محصولات فولادی است. وزن شمش در کارخانه‌های مختلف بستگی به ترکیبات شیمیایی آنها دارد. محاسبه‌ی وزن کار سخت و مشکلی نیست. می‌توانید به راحتی با دانستن چگالی شمش و ضرب آن در حجم شمش جرم محصول را بدست آورید.

یک دیدگاه بگذارید