ساعات کار
شنبه تا چهارشنبه 9 الی 17 - پنجشنبه ها 9 الی 14
۰۳۱-۹۱۰۰۴۱۰۱
دفتر فروش
ENGLISH
TOOS ARVAN IRON
۳۴۱۰۱ - ۰۳۱
Menu
قیمت پایۀ شمش فولادی در بورس 70% نرخ CIS

قیمت پایۀ شمش فولادی در بورس 70% نرخ CIS

به گزارش خبرگزاری آهن آتا، عصر دیروز علیرضا رزم‌‌حسینی در قرارگاه جهش تولید که با محوریت بررسی نظارت بر اجرای شیوه‌نامه ساماندهی عرضه و تقاضای محصولات فولادی برگزار شد، با اعلام این مطلب، افزود: «این قیمت پایه فردا طی نامه‌ای به بورس باید ابلاغ و اعلام شود.»

وی با بیان اینکه در جنگ اقتصادی تمام عیاری قرار داریم، تصریح کرد: «تصمیمات برای عبور از این شرایط جنگی نیز باید سریع، قاطعانه و بر اساس مقتضیات زمانی گرفته شود.»

وزیر صنعت، معدن و تجارت با تأکید بر ضرورت اجرای کامل شیوه‌‌نامه عرضه محصولات فولادی در بورس از تمامی دستگاه‌های مرتبط و دستگاه‌های نظارتی خواست که در این حوزه اقدامات لازم را با تعامل و هم‌افزایی انجام دهند.

رزم‌حسینی همچنین از دستگاه‌های نظارتی و بازرسان وزارت صمت خواست تا بازرسی از انبارها را برای جلوگیری از احتکار شمش، میلگرد و دیگر محصولات فولادی در دستور کار قرار دهند و در صورت مشاهده هرگونه تخلف اقدامات لازم را مبذول دارند.

لازم به ذکر است که هنوز قیمت پایه شمش بلوم و تختال در معاملات بورس کالا براساس آنچه در مفاد شیوه‌نامه درج شده، بر مبنای ضریب 80 درصد CIS به ترتیب معادل 117 هزار و 166 ریال و 127 هزار و 110 ریال تعیین شده است.

آن‌طور که منابع آگاه دولتی به فولادبان خبر دادند، نامه مربوط به کاهش ضریب قیمت پایه شمش، امروز از سوی وزیر صمت به شرکت بورس کالا ابلاغ شده است. نکته مهم آن است که هنوز تغییری در قیمت پایه شمش در تابلوی اطلاعیه عرضه بورس کالا مشاهده نمی‌کنیم.

همچنین با توجه به اینکه کاهش ضریب از ۸۰ درصد به ۷۰درصد مخالف نص صریح شیوه‌نامه دولت است، این احتمال وجود دارد که حتی با وجود ابلاغ وزیر حداقل در عرضه‌های امروز تغییری در قیمت پایه ایجاد نگردد.

یک دیدگاه بگذارید