ساعات کار
شنبه تا چهارشنبه 9 الی 17 - پنجشنبه ها 9 الی 14
۰۳۱-۹۱۰۰۴۱۰۱
دفتر فروش
ENGLISH
TOOS ARVAN IRON
۳۴۱۰۱ - ۰۳۱
Menu
آخرین خبر از مذاکرات وین

آخرین خبر از مذاکرات وین

اشاره به اینکه گفتگوهای طرفین در وین پایتخت اتریش در جریان است تأکید کرد که به دلیل غیرمستقیم بودن گفتگوها، روند با کندی و کارایی کمتری ادامه دارد.

این مقام ارشد آمریکایی همچنین در ادامه با اشاره به اینکه همه طرف‌ها از جمله ایران برای انجام گفتگوهای جدی تمایل واقعی دارند، ادامه داد: «با این حال در مقطع کنونی نمی‌توان درباره ماهیت این مذاکرات و نتیجه آن صحبت کرد چرا که فعلا وضعیت مبهمی دارد.»

اظهارات آقای سالیوان در حالی مطرح می‌شود که در روزهای گذشته اخبار زیادی در خصوص روند مثبت گفتگوها میان طرفین منتشر شده است. جیک سالیاوان خود پیشتر سابقه انجام مذاکره با مقام‌های ایرانی در گفتگوهای محرمانه عمان را در کارنامه دارد.

میخائیل اولیانوف، نماینده روسیه در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در گفتگو با روزنامه لوموند به آمریکا توصیه کرده تا پیش از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری ایران، برجام را احیا کند.

این دیپلمات روسی با انتقاد از برخی از اظهار نظرهای مقام‌های آمریکایی در خصوص «عجله نداشتن در روند احیای توافق هسته‌ای» اعلام کرد: «زمان به سرعت در حال سپری شدن است. اگر روند احیای توافق هسته‌ای با ایران به تأخیر بیفتد، ما شاهد انتخاباتی در ایران خواهیم بود که رئیس جمهوری جدید را روی کار می‌آورد. در نتیجه اوضاع بسیار پیچیده می‌شود و ممکن است حتی تا سال بعد هم وضعیت به شکل ادامه یابد.»

شایان ذکر است، منابع خبری از وین خبر می‌دهند که احتمالاً مذاکرات روز شنبه متوقف می‌شود و طرفین برای مشورت عازم پایتخت‌ها خواهند شد. این موضوع البته هنوز به صورت رسمی اعلام نشده است.

همچنین دیپلمات‌های می‌گویند عدم مذاکره مستقیم ایران و آمریکا باعث شده روند مذاکرات بسیار کند پیش رود. با این حال مقام‌های ایرانی بنا به دستور رهبر ایران اجازه ندارند با هیئت‌های آمریکایی چه به صورت مستقیم و چه به صورت چندجانبه گفتگو کنند.

یک دیدگاه بگذارید