ساعات کار
شنبه تا چهارشنبه 9 الی 17 - پنجشنبه ها 9 الی 14
۰۳۱-۹۱۰۰۴۱۰۱
دفتر فروش
ENGLISH
TOOS ARVAN IRON
۳۴۱۰۱ - ۰۳۱
Menu
تیرِ خلاص رئیس جمهور به رزم حسینی

تیرِ خلاص رئیس جمهور به رزم حسینی

گِره فولاد از کسری بودجه است!

بازار سرمایه نقش مهمی در جبران کسری بودجه ۹۹ دارد و خواهد داشت و دستور معاون اول ریاست جمهوری در لغو شیوه نامه قیمت گذاری فولاد نیز بر همین مبناست.

به گزارش بیرونیت، فروش شمش فولادی در بورس کالا تاکنون ۸۰ درصد CIS (کشورهای مستقل همسود) فروخته می‌شد. هفته پیش وزیر صمت طی نامه‌ای فروش شمش فولادی در بورس کالا را ۱۰ درصد کمتر و ۷۰ درصد CIS اعلام کرد.

بورس کالای ایران از اجرای این دستور سرباز زد و موضوع را به شورای عالی بورس ارجاء داد. کار قیمت گذاری فولاد به جایی رسید که معاون اول رئیس جمهور نیز در این ارتباط اظهار نظر کرد و در جنگ بین بازار سرمایه و وزارت صمت، طرف بازار سرمایه را گرفت و گفت: دولت نمی‌خواهد و نباید در قوانین، مقرارات و سازوکار بورس دخالت کند. و با دستور وی بخشنامه شیوه نامه قیمت گذاری فولاد که از سوی معاونت وزارت صمت صادر شده بود، بلا اعتبار اعلام شد.

امروز نیز رئیس جمهور در یکصد و نود و پنجمین جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت اعلام کرد: بورس بستر معاملاتی شفاف است و دولت همواره در پی تقویت و حمایت بازار بورس بوده و اولین گام و شرط حمایت و تقویت از این بازار را قاعده مندی و رعایت قانون در آن می‌داند.

دولت تلاش دارد زمینه افزایش فعالیت و خرید و فروش در بورس کالا را فراهم کند.

این سخنان رئیس جمهوری بعد از گزارش مفصل حسن قالیباف اصل در ارتباط با بازار سرمایه صورت گرفت. حمایت از بورس از سوی رئیس جمهوری تیر خلاص را به وزارت صمت زد. رزم حسینی وزیر جدید صمت خود را امروز در موضوع فولاد تنها دید. برخی کارشناسان معتقدند دولت پشت وزیر جدید صمت را در موضوع فولاد خالی کرد و پشت بازار سرمایه را گرفت، دلیل این امر نیز حسابی است که دولت بر روی بازار سرمایه برای کاهش کسری بودجه باز کرده است.

یک دیدگاه بگذارید